Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Uluslararası fuar programımız için tercihiniz ?

Sonuçlar
SASİAD'tan ASKON ve GİAD’a ziyaret

SASİAD'tan ASKON ve GİAD’a ziyaret

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) yöneticileri, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) ile Sakarya Genç Girişimciler ve İş İnsanları Derneği (Sakarya GİAD) yöneticileriyle bir araya geldi.

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tamer Birlik  ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ilk olarak Sakarya GİAD Başkanı Zafer Bekdemir ve Yönetim Kurulu Üyelerine iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette iki kurumun birlikte gerçekleştirmek istedikleri projelerden ve gelecek planlarından bahsedildi. Ardından ASKON'a iade-i ziyaret yapan SASİAD yönetimi, ASKON Sakarya Başkanı Engin Tumbaz ve Yönetim Kuruluyla bir araya geldi. Şehrin gündemi ve yapılması planlanan projeler ve güncel ekonomik gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

SASİAD Başkanı Ali Tamer Birlik, ziyaretlerde yaptığı konuşmada; Şehrin ekonomi tabanlı dernekleri ASKON ve Sakarya GİAD yöneticileri ile bir araya gelerek, birbirimizin görüş ve önerilerini almak ve ortak projeler geliştirmek adına yapılacak çalışmaları değerlendirme fırsatı bulduk. Misafirperverlikleri için değerli başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. Bizler şehrimizin gelişimine katkı sağlayacak her türlü çalışmanın içinde yer almaya hazırız. SATSO öncülüğünde yapılan ekonomi tabanlı STK toplantıları ile daha fazla bir araya gelerek Şehrimiz ekonomisine katkı sağlayacak önemli yatırımları hayata geçiriyoruz. Bu anlamda, Sakarya da KOBİ'lerin bir araya gelmesi onların düzenli olarak üretim ve planlama yapmalarını sağlamak için KOBÜDER Sanayi Sitesi kurulması çalışmalarına başlandı. SİAD'lar olarak, bu proje ile Sakarya da üretim yapmak isteyen işletmelerin büyümesine zemin hazırlamak hedefindeyiz. Dedi.

SASİAD heyetinin ASKON ve Sakarya GİAD’a yaptığı iade-i ziyarete; Başkan Ali Tamer Birlik, Başkan Yardımcıları Suat Müçtehitzade, Şevket Çalışkan, Yönetim Kurulu Üyeleri; Bülent Esmer, Ümit Karayaka, Ceyhun Eser, Emre Şendoğan ve Genel Sekreter Ferhat Ateş katıldı.