Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Uluslararası fuar programımız için tercihiniz ?

Sonuçlar
SASİAD: Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun.

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ali Tamer Birlik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tamer Birlik mesajında;

Kurtuluş mücadelemizle temelleri atılan cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. yıldönümünü kutlamanın haklı gururu içerisindeyiz. Tarih boyunca bağımsızlık ruhundan taviz vermemiş yüce milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde sayısız destana imza atarak bu cennet vatanı bizlere emanet etti. Bizler de bu aziz vatanı, canları pahasına bizlere bırakan atalarımızın emanetlerine sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe hazırlıyoruz.

 

Türk Milleti sarsılmaz inancıyla, vatanı için canını feda ederek, yaşadığı topraklarda düşmana karşı tüm dünyayı kendine hayran bırakacak bir zafere imza atmış, destanlar yazarak tarihe geçmiştir. Bu büyük zafer, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır. 100 yıl boyunca kazanılan bu değerleri yaşatmak ve daha da ileri taşımak hepimizin görevidir. Bizler de iş dünyası olarak, bugüne kadar olduğu gibi Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında da ülkemizi yeni hedeflerine ulaştırmak ve müreffeh ülkeler seviyesine çıkarmak için azim ve kararlılıkla üretmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 100. yaşını  kutluyorum. Nice yüz yıllara. Dedi.