Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Uluslararası fuar programımız için tercihiniz ?

Sonuçlar
SASİAD yönetimi Adapazarı Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifini ziyaret etti.

SASİAD'tan MÜSİAD ve Esnaf Kefalet Kooperatifine ziyaret.

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tamer Birlik ve beraberindeki heyet genel kurulları yapılan MÜSİAD ve Adapazarı Esnaf Kefalet Kooperatifini ziyaret etti.

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) yönetimi, genel kurullarını gerçekleştirerek yeni dönemlerine başlayan MÜSİAD Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve Yönetim Kurulu ile Adapazarı Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban ve Yönetim Kurulu'na hayırlı uğurlu olsun ziyaretinde bulundu.

 

Yatırım ve istihdam vurgusu

İlk ziyaretini MÜSİAD Sakarya Şubesine gerçekleştiren SASİAD Başkanı Ali Tamer Birlik, Yönetim Kurulu üyeleri Ümit Karayaka, Murat Şimşeker, Gökhan Bayrak ve Genel Sekreter Ferhat Ateş’ten oluşan heyet; piyasaların durumu, ticari hayat ve ekonomi üzerine görüşmelerde bulundu. Başkan Birlik; iş dünyası olarak şehrimizin gelişimi tüm ekonomi tabanlı STK’ların birlikte ortak hareket ederek, daha fazla üretime ve daha fazla istihdama katkı sağlama adına hep birlikte üretmeye devam etmeliyiz. Dedi.

 

MÜSİAD Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu; SASİAD heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; Sakarya iş dünyasının sorunlarına çözüm sağlayacak girişimlerde bulunmak asli görevlerimizdendir. Sakarya’mızın sorunlarının çözümü noktasında tüm SİAD’lar olarak iş birliği içinde hareket edip çözüme kavuşturmalıyız. Bu konuda yapılacak lobicilik faaliyetlerinde MÜSİAD olarak her zaman varız.” ifadelerini kullandı.

 

Esnaf Kredisi

İkinci ziyaretini Adapazarı Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifine gerçekleştiren SASİAD yönetimi, geçtiğimiz hafta sonu yapılan genel kurul toplantısında yeniden kooperatif başkanlığına seçilen Hayri Balaban ve yönetimini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Ziyarette; Esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyacını karşılamak için Halk Bankası aracılığıyla kullandırılan krediler hakkında bilgiler verildi.

Kooperatif Başkanı Hayri Balaban; SASİAD yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkürlerini iletti. Başkan Balaban ‘’Kooperatif olarak yoğun bir kredi talebi ile karşı karşıyayız. İmkanlar dahilinde esnaf ve sanatkârımıza destek olmaya, üretimin devam etmesine, işyerlerinin açık kalmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu zor dönemin atlatılması için esnaf ve sanatkârımıza bir can suyu vermeye çaba harcıyoruz. Beklentimiz bu kaynakların üretime yönlendirilmesidir.’’ Şeklinde konuştu.