Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Uluslararası fuar programımız için tercihiniz ?

Sonuçlar
SASİAD’DAN SAKARYA’DA SANATA KATKI

SASİAD’DAN SAKARYA’DA SANATA KATKI

Sakarya Sanayici Ve İş Adamları Derneği, şehrimizin gururu Türk edebiyatının usta yazarı Sait Faik Abasıyanık ile ilgili “Benden Hikayesi” filmi özel tanıtım ve söyleşisini Sakaryalı edebiyat ve sanatseverlerin gösterimine sundu. Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezinde yapılan etkinliğe Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, SATSO Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Yüksel Avşar, SAÜ Fen –Edebiyat Fakültesi Dekanı Yılmaz Daşçıoğlu ve Öğretim Görevilileri, Abasıyanık ailesi, SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka ve yönetim kurulu, SASİAD üyeleriyle şehrin STK temsilcileri ve sanatseverler eşlik etti. 
Gösterim sonrasında filmin senarist ve yönetmeni olan Onur Barış, yönetmen yardımcısı Merve Azade Barış ile filmin müziklerinin yapan Ali Osman Çınar’ın katıldığı söyleşide izleyiciler filmle ilgili merak ettiklerini sorarak beğenilerini de ifade ettiler. Gösterimi izlemeye gelen şehrin değerli yazarı Necati Mert’de sahneye davet edilince Sait Faik, şehir ve edebiyat adına güzel anekdotlar paylaşıldı. Abasıyanık ailesini temsilen söz alan Mehmet Abasıyanık’da filmin yapımından dolayı yönetmen Onur Barış’a bu geceyi düzenledikleri içinde SASİAD’a teşekkürlerini iletti. Sohbetin sonunda şehirdeki Sait Faik parkının atıl durumda olması da konuşularak bu konuda acil çözüm istendi. 
Programın bitiminde SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka “Benden Hikayesi” filmi ile kültürümüze yapmış olduğu katkılardan dolayı Onur Barış’a takdim ettiği plaketle teşekkürlerini iletti. Davetlilerin büyük bir beğeniyle izleyerek ayrıldığı filmin gösterimi nisan ayında sinemalarda olacak.
#sasiad54 #saitfaik #bendenhikayesi #abasıyanık