Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Uluslararası fuar programımız için tercihiniz ?

Sonuçlar
SASİAD üyeleri yatırım için Makedonya da..

Sakarya Sanayicileri ve işadamları Derneği (SASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka ve üyelerden oluşan heyet, Makedonya’ya düzenlediği iş gezisinde bazı temaslarda bulundu.

SASİAD Başkan Yardımcıları Ali Tamer Birlik, Suat Müctehidzade, Şevket Çalışkan, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Şimşeker, SASİAD geçmiş dönem başkanları İsmet Çalışkan, Bülent Esmer ve beraberindeki heyet, Novaci Sanayi Bölgesindeki yatırım alanlarını incelemek üzere Mekadonya’ya ticari iş gezisi düzenledi.

Novaci de bir dizi temaslarda bulunan SASİAD heyeti Belediye Başkanı Stevce Stevanovski ile bir araya gelerek, bölgedeki yatırım alanları konusunda ticari iş birliği anlaşmaları yaptı.

Geziye ilişkin bazı açıklamalarda bulunan SASİAD Başkanı Ümit Karayaka, Gezinin, Mekadonya Novaci Belediye Başkanı Stevce Stevanovski ve heyetinin SASİAD’ı ziyaretinde Türk yatırımcıları davet etmesi üzerine organize edildiğini belirterek “kardeş ülkemiz olan Makedonya ile 700 yıla yakın bir ilişkimiz bulunmakta ve bugün Novaci de olmaktan çok mutluyuz. Türkiye için Avrupa’ya açılan önemli kapılardan biri olan Makedonya ile gerçekleştirilen bu ziyaret ile ticari ve dostluk ilişkilerimizin gelişeceğini düşünüyoruz. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren üyelerimiz, ticari işbirlikleri sağlamış ve önemli yatırım kararları almış bulunmaktadırlar. Bizlere yatırım davetinde bulunan Novaci Belediyesi Başkanı Sn Stevanovski’ye misafirperverliği için çok teşekkür ediyoruz. SASİAD olarak Makedonya ve diğer ülkelerle, ekonomik anlamda, ilişkilerin geliştirilmesi için üyelerimizi teşvik etmeye devam edeceğiz.” Dedi.