Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Uluslararası fuar programımız için tercihiniz ?

Sonuçlar
EKONOMİ TABANLI STK'LAR SASİAD'TA BULUŞTU.

“Ekonomi Tabanlı STK'larla işbirliği devam ediyor.”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, şehrin önde gelen mesleki tabanlı sivil toplum kuruluşları Sakarya ekonomisi için iş birliği çalışmalarına devam ediyor.

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda; Şehrin ticari hayatı, işgücü potansiyeli ve Üniversite - Sanayi işbirliği konuları görüşüldü.

Toplantıya; SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut, SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, ASKON Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz, SakaryaGİAD Başkanı Zafer Bekdemir, Ekonomi Ticaret Derneği Sakarya Şube Başkanı Şamil Dedeoğlu, Üretim Ticaret Kurulu Derneği Başkanı Özkan Pınar, SATSO Meclis Üyeleri Adnan Borazancıoğlu ve Lütfi Sunman, SASİAD Başkan Yardımcıları Ali Tamer Birlik ve Suat Müçtehitzade, Yönetim Kurulu Üyeleri, Murat Şimşeker, Erdal Zafer Başer, Zafer Şükür ve Genel Sekreter Ferhat Ateş, iştirak ederek iş dünyasının çözüm bekleyen sorunları ile ilgili açıklamada bulundular.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Sakarya iş dünyasını temsil eden kuruluşlar olarak işbirliği görüşünü benimseyerek bir elin parmakları gibi bu şehir için aynı amaç doğrultusunda çalışıyoruz. Belirli aralıklarla düzenlediğimiz bu toplantılar ile Sakarya’nın, iş dünyasının çeşitli sorunlarına çözüm bulmak, ortaya yeni planlar koymak ve bu şehrin daha da ileriye gitmesine imkan sağlamak istiyoruz.

Özellikle üniversitelerimiz ile iş dünyasının ortak hedeflerle birbirlerinin gelişimine katkı sağlayacağı bir sistem oluşturmayı istiyoruz. Üniversitelerimiz ile iş dünyasının değerli çalışmaları bir araya geldikçe çok daha etkili bir sonuç çıkacağını biliyoruz.  Şehrimizde rol modeller, başarı sahibi kişiler her zaman örnek alınıyor. Bu toplantılarda çıkacak sonuçlar ile bu şehir için örnek teşkil edecek çalışmalara imza atmak için buradayız.” diye konuştu.

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka, STK Başkanlarını SASİAD’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “SATSO öncülüğünde başlatılan bu toplantıları istişare kültürünün gelişmesi, yeni proje fikirlerinin ortaya konması, sorunların konuşulması ve çözüm önerileri sunulması, ilimiz ekonomisine ilişkin sürdürülebilir gelişme modelinin belirlenmesi gibi daha birçok başlıkta yararlı olması bakımından önemsiyoruz. Bu toplantılarda alınan kararlar ve yapılan çalışmalar ile bu şehir için iyi sonuçlar alınacağını biliyoruz. Bu ortak amaç doğrultusunda çalışmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Toplantının devamında katılımcılar sırasıyla söz alarak işbirliği doğrultusunda görüşlerini, önerilerini dile getirdiler.