Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Uluslararası fuar programımız için tercihiniz ?

Sonuçlar
Ülke Olarak Seferberlik Başlatmalıyız.

SASİAD’tan yangın açıklaması

Sakarya Sanayicileri ve işadamları Derneği (SASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka, hafta boyu Türkiyenin farklı yerlerinde çıkan orman yangınlarının tüm Türk halkı gibi iş insanlarını da derinden üzdüğünü söyledi.

SASİAD Başkanı Karayaka, yangınların çıkışı hakkında ortaya atılan iddiaların, Türkiye’nin uğraştığı terör belasının vahşetini de ortaya koyduğunu kaydederek, şöyle devam etti:

Son günlerdeki orman yangınları ülkesini seven herkesin ciğerleri yaktı. Tüm canlılara da zarar veren bu yangınlar hepimizi üzüyor. Tedbirler önceden alınsaydı da bu kadar orman yangını olmasaydı ama bu saatten sonra bizim yapacağımız şey yeni yangınların çıkmaması ve yanan ormanların yerine yenilerini oluşturmak. Bu konuda ülke olarak seferberlik başlatmalıyız. Doğa bizim geleceğimiz. Doğaya sahip çıkmaz isek geleceğimizi de karartacağız.

Yangınları gözyaşlarımızla söndüremeyiz. Acilen daha çok önlem almamız gerekiyorsa yapılmalı. Uçaksa uçak, helikopterse helikopter alınmalı ya da kiralanmalı. Türkiye’nin buna gücü yeter. Bu yangınlarda parmağı olanların da, cezası en ağır şekilde verilmeli.

Karayaka, Sakarya’da yeşilin arttırılması için çalışmaların içinde olacaklarını da söyledi..